Twój koszyk jest pusty
A A A

Najczęściej zadawane pytania

Czy złożenie zamówienia jest wolne od dodatkowych kosztów?

Tak - nie pobieramy żadnych ukrytych opłat. Wszystkie koszty przesyłki wybiera się podczas składania zamówienia. Są one doskonale widoczne, dodatkowo w podsumowaniu zamówienia jest przedstawiana kwota po uwzględnionych rabatach oraz jeśli zamówienie spełnia wymogi darmowej dostawy, również bez kosztów przesyłki.

 

Czy zakupiony towar można zwrócić?


Tak, według prawa do 10 dni od otrzymania towaru - można go nieużywanego zwrócić bez podania przyczyny informując nas o tym (wystarczy email). Do 14 dni należy towar odesłać.Jak złożyć reklamację?


W przypadku wystąpienia problemu z otrzymanym towarem, prosimy o złożenie reklamacji drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pisemną na nasz adres siedziby. W reklamacji trzeba zawrzeć informację o numerze zamówienia, czego reklamacja dotyczy oraz propozycję rozwiązania problemu.Czy wysyłamy zamówienia za granicę?


Tak, za granicę realizujemy zamówienia. Nie jest możliwe jednak zrealizowanie zamówienia za pobraniem pocztowym. Jeśli osoba z zagranicy nie posiada polskiego konta - preferujemy płatności w euro za pośrednictwem paypal (email potrzebny do przesłania pieniędzy to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Jakie są koszty wysyłki zagranicznej?

Są one uzależnione ściśle od wagi przesyłki oraz regionu docelowego. Przesyłki wysyłane są tylko priorytetem za pośrednictwem poczty polskiej. Dostępne są następujące opcje:

Europa do 400 gram wagi produktów - 21 zł
Europa do 700 g - 35 zł
Europa do 2 kg - 82 zł
Australia do 2 kg - 145 zł
Ameryka Północna do 2 kg - 102 zł


Kiedy nadajemy przesyłki?

Zamówienia pakowane są prawie nieustannie, choć większość z nich przygotowywana jest od rana do godziny 13. Pomiędzy godziną 13 a 14 bowiem kurierzy odbierają od nas wszystkie przesyłki które są już przygotowane i opłacone, lub są wysyłane za pobraniem pocztowym.


Kiedy sprawdzamy czy dotarła płatność?


Płatności sprawdzamy kilka razy dziennie. Ostatnie jednak sprawdzenie płatności przed wysyłką następuje około godziny 13- stej. Jeśli pieniądze są wtedy na koncie - przesyłka jeśli jest przygotowana - zostaje wysłana. Aby przyspieszyć zrealizowanie zamówienia - prosimy o przesyłanie potwierdzeń dokonania przelewów - wtedy zamówienia złożone np. rano mają szansę być wysłane po godzinie 13 stej.


Co oznaczają statusy w zakładce "Twoje Konto" ?


Po złożeniu zamówienia pierwszy status który się pojawia automatycznie to informacja - zamówienie złożone.

Po otwarciu zamówienia przez nas - nadajemy mu najczęściej status - przyjęte do realizacji. Wysyłamy wtedy również informację drogą elektroniczną o przyjęciu do realizacji - wraz ze wskazaniem iż czekamy na opłacenie zamówienia, lub płatność kartą.

W innych przypadkach - nadajemy status - w trakcie realizacji. Oznacza to iż dotarły do nas pieniądze (przelewem lub płatności kartą), lub zamówienie jest za pobraniem i przeznaczamy je od razu do spakowania.

Po zrealizowaniu zamówienia - ostatnim statusem jest pozycja wysłane. Jest to jedyny status kończący zamówienie. Staramy się obecnie, aby informacje o wysłaniu były wysyłane jak najszybciej.

 

Jak długo trzeba czekać na przesyłkę?


Od momentu wysłania - przesyłki nadane kurierem są dostarczane najczęściej następnego dnia roboczego, przesyłki nadawane pocztą w znacznej większości są dostarczane w ciągu dwóch dni roboczych. Czasami zdarzają się sytuacje, że czas ten się wydłuża do tygodnia lub nawet dłużej. Jest to jednak znikoma ilość przypadków.

Przesyłka została wysłana, ale nie dotarła do mnie.

Dzieje się to niezwykle rzadko, jednak najczęściej jest to powodem kilku czynników: błędów w podaniu prawidłowego adresu, nie otrzymaniu awiza, nie odebraniu przesyłki na poczcie w ciągu 14 dni, zagubieniu przesyłki.


Co należy zrobić jeśli przesyłka nie dotarła?

Przede wszystkim sprawdzić status w zakładce "Twoje Konto", czy i kiedy przesyłka została wysłana. Jeśli minęło już 7 dni roboczych od wysłania - zalecamy udanie się na pocztę w celu sprawdzenia czy aby przesyłka nie leży na poczcie. Następnie prosimy o kontakt - w celu zgłoszenia problemów z przesyłką. Najlepiej zrobić to mejlem, choć można też się skontaktować telefonicznie.

Mamy potwierdzenie nadania i dysponujemy jedynie numerem przesyłki. Jeśli przesyłka gdzieś utknęła - wtedy jedynym polecanym rozwiązaniem jest czekanie czy aby nie dostaliśmy jej z powrotem (dzieje się tak po około 3 tygodniach, jeśli przesyłka z różnych przyczyn nie dotarła do adresata), lub poszukiwanie za pośrednictwem rozdzielni pocztowych po numerach przesyłek (często jest jednak problem z dodzwonieniem się w takie miejsca). Po zdiagnozowaniu iż przesyłki nie ma ani u nas z powrotem, ani u adresata - my udajemy się na pocztę aby złożyć reklamację.
Zachęcamy zatem do stałego kontaktu z nami - abyśmy wiedzieli o wszelkich sytuacjach w których przesyłka nie dociera na czas.


Czy możliwe są zakupy hurtowe?

Tak, zapraszamy szczególnie restauracje, hotele i inne obiekty do kontaktu z nami w celu dostosowania indywidualnej oferty. Mamy doświadczenie w stałej obsłudze podobnych obiektów. W celu dokonania zakupów hurtowych do twojego sklepu lub restauracji musisz się zarejestrować. Administrator naszego sklepu przydzieli do twojego konta status klienta hurtowego i będziesz mógł skorzystać z rabatu 20% jako sklep lub 15 % jako restauracja lub catering, bar.


Czy moje dane są bezpieczne?

Dane osobiste naszych klientów są pilnie strzeżone. Szanujemy prywatność i nie udostępniamy ich nikomu, wykorzystujemy je jedynie do celów związanych z prowadzeniem naszej działalności.

Najczęściej Zadawane Pytania 0 out of 5 based on 0 ratings.