Twój koszyk jest pusty
A A A

Kuchnia Indyjska - Przepisy

Kurczak Changezi Curry i jego mongolskich korzeni z władcą Czyngis-Chanem

Sztuka kulinarna Wielkich Mugołów przez wieki fascynowała miłośników jedzenia. W Indiach epoka panowania Mughal rozpoczęła się wraz z rządami Babura w XIV w. Słowo "Mughal" oznacza "Mongoł" w języku perskim, a Babur przyjął termin "Mughal", by odnieść się do jego mongolskiego dziedzictwa. 

Kurczak w stylu Changezi jest popularnym daniem w północnej części Indii ma powiązania z mongolskim władcą i najeźdźcą Czyngis-chanem. Chyngis-chan, który był potężnym mongolskim wojownikiem z XIII wieku.
Kurczak Changezi jest przygotowywany z pieczonego kurczaka w sosie pomidorowym z przyprawami.

 

Aloo Matar - Pendżabskie curry z ziemniaków i zielonego groszku


Wegetariańskie curry z ziemniakami i zielonym groszkiem w aromatycznym pomidorowym sosie to popularne danie kuchni indyjskiej. Aloo Matar - Aloo to ziemniaki, natomiast Matar to zielony groszek. Czyli Allo Matar bo tak w hindi nazywana jest ta potrawa, wywodzi się z kuchni Pendżabu.

Aloo Matar jest bardzo proste w przygotowaniu, a jednocześnie smakowite curry, które cieszy się wielką popularnością wśród miłośników indyjskich smaków, stąd możemy znaleźć je w menu wielu indyjskich restauracji na całym świecie.

 

Dla wielu z nas danie o nazwie chicken tikka masala, czyli kurczak tikka masala jest najbardziej znanym daniem kojarzącym się z kuchnią indyjską.
Chociaż w swym charakterze niewątpliwie indyjska, to potrawa w wersji, jaką znamy ją dzisiaj, podobnie jak chociażby chicken balti czy madras chicken, zaliczana jest do przedstawicieli kuchni BIR (British Indian Restaurant).

Przy tworzeniu tego dania kreatywni szefowie kuchni połączyli kilka typowych indyjskich przepisow w jeden i w taki sposób powstało danie, które dzisiaj dla Europejczykow jest prawdziwym symbolem indyjskiego smaku.

Do klasycznego indyjskiego dania, jakim jest chicken tikka, czyli pieczone w piecu tandoor kawałki mięsa kurczaka marynowane w jogurcie z przyprawami dodano równie klasyczny sos oparty na cebuli i pomidorach.

Promocje

Curry do kurczaka

Butter Chicken Masala - Oryginalna Mieszaka Przypraw z Indii do Kurczaka.

-30%

Tikka - Szaszłyki z kurczaka

Oryginalna Przyprawa Indyjska do Szaszłyków z kurczaka.

chicken_tandoori
chicken_tandoori
fish_curry
fish_curry
kabab-przyprawa
kabab-przyprawa
haleem-przyprawa
haleem-przyprawa
kmin-indyjski
kmin-indyjski
kurczak-w-sosie-curry
kurczak-w-sosie-curry